Agil Coach

Ledarskap, Coaching, Projektledning, Scrum

I rollen som agil coach hos oss på Consid arbetar du nära våra kunder och team för att hjälpa dem i deras digitala arbete. Här får du möjlighet att utveckla både ditt ledarskap , dina idéer och dig själv!

Vi söker Agil Coach

Vi rekryterar inte till ett specifik uppdrag, utan söker istället ständigt efter nya stjärnor som har en positiv inställning och som vill lära sig och dela med sig av sina kunskaper. Därför lyssnar vi på dig och din erfarenhet och hittar tillsammans en roll som du skulle trivas och utvecklas i.

Framförallt värderar vi dina personliga egenskaper, men vi tror också det är viktigt att du gillar att arbeta kundnära för att trivas hos oss. Som person tror vi också att du är engagerad och drivs av nyfikenhet och problemlösning.

 

Vi ser gärna att du har några års erfarenhet av:

  • Ledarskap
  • Projektledning
  • Agilt arbetssätt
  • Scrum

Det är även meriterande om du har erfarenhet av:

  • Konsultrollen
  • Större projekt

Vi erbjuder…

Ända sedan Consid grundades har ambitionen varit att skapa en arbetsplats som passar dig oavsett vilken fas i livet du befinner dig i. Vi är därför väldigt måna om att se varje individ och vara lyhörda för vad som är viktigt för just dig, din utveckling och din personliga situation.

Som medarbetare hos oss delar du dina dagar med riktigt duktiga kollegor som mer än gärna byter erfarenheter och delar med sig av tips och tricks. Vi gillar även att göra saker ihop och lär känna varandra genom en hel del olika aktiviteter som brädspelskvällar, padelturneringar, AWs, kodkvällar, familjeaktiviteter och massor av annat kul.

En typisk Considare älskar att överträffa kunders och kollegors förväntningar, men värderar också en sund balans mellan privatliv och arbetsliv.

 

Är du intresserad av att höra mer?

Då är det bara att skicka in ditt CV eller din LinkedIn-profil, så tar vi kontakt med dig så snart som möjligt! Vi ser fram emot att höra från dig!

Ansök direkt

Hitta din lokala kontaktperson

Välj stad och hitta rätt kontaktperson att prata mer om denna tjänst med.

Namn Namnsson

Rekryterare

fornamn.efternamn@consid.se 0701234567

Marika Bråson

Rekrytering Stockholm

marika.brason@consid.se 070-875 25 17

Goran Nikolic

Rekrytering Malmö & Helsingborg

goran.nikolic@consid.se 070-859 25 94

Tanja Alilovic

Rekrytering Helsingborg

tanja.alilovic@consid.se 073-328 97 69

Rebecka Ellis

Rekrytering Jönköping

rebecka.ellis@consid.se 073-759 66 22

Tobias Magnusson

Rekrytering Småland, Blekinge & Halland

tobias.magnusson@consid.se 070-757 28 71

Nils Baehre

Rekrytering Gävle & Sundsvall

nils.baehre@consid.se 073-389 62 36

Linda Glans

Rekrytering Göteborg

linda.glans@consid.se 070-970 96 58

Diana Kalfas

Rekrytering Karlstad

diana.kalfas@consid.se 070-607 32 55

Oskar Fredlander

Rekrytering Uppsala

oskar.fredlander@consid.se 073-385 99 17

Inna Nikichina

Rekrytering Nyköping

inna.nikichina@consid.se 076-262 89 62

Andreas Oxelgren

Rekrytering Linköping

andreas.oxelgren@consid.se 076-894 73 82

Samuel Löfgren

Rekrytering Norrköping

samuel.lofgren@consid.se 072-396 69 82

Anna Johansson

Rekrytering Västerås

anna.johansson@consid.se 0708-91 05 98

Fler jobb på Consid just nu